
Meditatie > Boeddhisme > Bezinningsteksten > Zenboeddhistisch
Geciteerd in: Jiyu Kennett, 'Selling Water by the River. A Manual of Zen Training', Londen 1973, p.46. Obaku Kiun wordt hier als "Chinese leraar" aangeduid.
Wanneer studenten van de Weg ernaar verlangen Boeddha's te worden hoeven zij niets van de Dharma [leer van de Boeddha; AP] te bestuderen. Zij zouden enkel moeten bestuderen hoe zij zoeken naar of hangen aan welk ding dan ook kunnen vermijden. Wanneer niets gezocht wordt, zal de geest in zijn 'ongeboren' toestand blijven, en wanneer niets vastgeklampt wordt of geweten, zal de geest door het proces van destructie gaan. Datgene wat noch geboren noch vernietigd wordt is de Boeddha. De vierentachtigduizend methodes om de vierentachtigduizend vormen van illusie te bestrijden zijn niet meer dan zinnebeelden om mensen aan te trekken tot bekering. In feite bestaan zij geen van alle.
- Obaku Kiun -
....niet het antwoord vinden, maar het zoeken maakt ons rijk.
- auteur onbekend -
KRO Werkplaats voor de zielHilversum
Workshops, meditatieve wandelingen en spirituele reizen
Joke Litjens begeleidt namens de KRO verdiepende workshops, meditatieve wandelingen en spirituele reizen. Kernbegrippen: mystiek, levenskunst en bewustwordingsproces.
Meer...
Bericht van activiteiten
in provincie/land:
WaalWeb Internetproducties
Zinrijk Webtechniek
© 2006-7